Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9177368



*

nr 917 7368


Madeleine Pyk

(f. 1934), Sverige


Färglitografi , Madeleine Pyk (f. 1934), Tiger, 187/230, motivet: 72x51


Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 oktober 2014
kl 20:06:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/10 17:56:10 1      1.400 kr
12/10 20:25:56 2      1.100 kr
12/10 20:25:58 1      1.200 kr (Budbetjänt)
13/10 20:01:57 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Madeleine Pyk

Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.

Läs mer om Madeleine Pyk
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad madeleine pyk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tiger tigrar
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr